U urušenoj školi u Indoneziji broj žrtava porastao na 54 1Foto: EPA/FULLY HANDOKO

Broj žrtava urušavanja zgrade internata islamske srednje škole pre sedam dana u Indoneziji porastao je na 54, saopštili su danas spasioci koji tragaju za nestalima ispod ruševina.

„Pronašli smo tela 54 žrtve“, navela je Nacionalna agencija za potragu i spasavanje, dodajući da se 13 ljudi još uvek vodi kao nestalo.

U prethodnom bilansu je bilo 45 poginulih.

Savremeno izgrađena višespratnica u gradu Sidoarđo, u pokrajini Java, na istoku Indonezije, iznenada se srušila pre sedam dana dok su se učenici okupljali tokom popodnevne molitve.

Urušavanje škole bilo je toliko jako da je izazvalo potres u naselju.

Zgrada koja se srušila nije ispunjavala građevinske standarde, a sumnja se da su slabi temelji uzrok nesreće.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari