foto: R.Z./ATAImagesIspred sedišta Vlade Srbije u Beogradu danas je održana akcija solidarnosti s novinarima u Gazi tokom koje su pročitana imena 221 novinara za koje je rečeno da su ubijeni tokom izraelskih napada na to područje.
Zgrada Vlade Srbije, ispred koje je održana akcija, izabrana je jer se zahteva da Srbija „prestane da naoružava Izrael i bude saučesnik u genocidu nad Palestincima“.
Akciju solidarnosti organizovali su Institut za medije i različitosti – Zapadni Balkan, Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) i Udruženje novinara Srbije (UNS).
Predstavnica tog instituta Ivana Jovanović ocenila je da su novinari u Gazi ubijeni „jer su prenosili istinu i radili svoj posao“.
Organizatori današnje akcije, kako je rekla, traže da se dozovli ulazak stranim novinarima u Gazu kako bi pomogli svojim kolegama na terenu i zajedno s njima izveštavali.
Pojedini učesnici skupa ispred Vlade Srbije nosili su transparente s natpisima „Ne gazi Gazu“ i „Kad hulje vladaju, časni novinari stradaju“ dok je saobraćaj u Ulici kneza Miloša nakratko bio obustavljen.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


