Predsednik Srbije, njegov kabinet i uprava železnice nisu naložili zaustavljanje voza u Valjevu 1Foto: Nenad Kovačević/ Danas

Povodom zaustavljanja putničkog voza koji je u stanici Valjevo stajao jutros dva i po sata, dok je predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio u tom gradu i prisustvovao početku gradnje fabrike Bicerbe, preduzeće „Infrastrukture železnice Srbije“ je saopštilo da ta kompanija, niti iko iz Predsedništva Srbije i njegovog kabineta nije naložio zaustavljanje tog voza.

„Predsedništvo Republike Srbije, niti Kabinet Predsednika nisu danas tražili od „Infrastrukture železnice Srbije“ da navedeni putnički voz stoji toliko u stanici Valjevo, niti je bilo kada ranije postojao takav njihov zahtev od ove železničke kompanije“, navedeno je u informaciji koju je Danasu dostavio Nenad Stanisavljević, portparol tog preduzeća.

„Infrastruktura železnice Srbije“ sa svoje strane“, dodaje se u odgovoru Danasu, „nije dala nikakav pisani nalog da se železnički saobraćaj na ovom delu pruge u navedenom periodu (od 9 d0 11 časova) obustavi, niti da taj voz toliko stoji u železničkoj stanici Valjevo“.

„Odluka da ovaj putnički voz stoji dva i po sata u stanici Valjevo nije bio ni zahtev Predsedništva ili Kabineta Predsednika, ni nalog „Infrastrukture železnice Srbije“, ističe se u infomaciji koja je dostavljena Danasu.

Kako je Danas pisao, putnički voz, koji je jutros oko osam časova krenuo iz Kosjerića u Beograd, bio je zaustavljen u Valjevu. Putnici u vozu svedočili su za Danas da im je kondukter rekao da je voz zaustavljen i da neće krenuti naredna dva-tri sata, zbog Vučićevog prisustva početku gradnje fabrike Bicerbe u tom gradu.

Ko je i zašto zaustavio voz

U informaciji dostavljenoj Danasu nema odgovora na pitanje zašto je voz u Valjevu bio zastavljen i po čijoj odluci. „Navedena informacija nije u ingerenciji „Infrastrukture železnice Srbije“ i za odgovor treba da se obratite odgovarajućoj Policijskoj upravi MUP-a, najverovatnije Policijskoj upravi u Valjevu“, piše u informaciji koje je to preduzeće dostavilo Danasu.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari