Policija je u petak uveče u Budvi uhapsila poznatog crnogorskog biznismena Veselina Barovića i njegovog pratioca Rada Živkovića, zbog sumnje da su počinili krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.
Oni su osumnjičeni da su više puta ugrožavali sigurnost radnika i krupijea u hotelu „Maestral“ u Miločeru, saopštila je Uprava policije.
Policija je u petak uveče u Budvi uhapsila poznatog crnogorskog biznismena Veselina Barovića i njegovog pratioca Rada Živkovića, zbog sumnje da su počinili krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.
Oni su osumnjičeni da su više puta ugrožavali sigurnost radnika i krupijea u hotelu „Maestral“ u Miločeru, saopštila je Uprava policije. Barović i Živković su, nakon saslušanja, pušteni da se brane sa slobode.
Demokratska srpska stranka zatražila je od crnogorskog tužilaštva i sudstva da budu „nezavisni“ prilikom rješavanja slučaja Barovića. DSS je pozvao na poštovanje zakona, „jer niko ne smije biti iznad zakona ma koliko god novca posjedovao ili kakve god kontakte sa vlašću imao“. U toj stranci kažu da je „scena u kojoj Barović maltretita ljude, koji rade u kockarnicama, prava slika i prilika društva koje je stvorio Milo Đukanović“.
„I to što niko danima nije smio da kaže o kome se radi i neopisiv strah krupijea, koji je punio novinske stupce i stidljiv policijski završetak priče u kojoj je Barović prije izašao iz stanice javne bezbjednosti nego što je u nju ušao, jeste potpuno očekivano u društvu koje najviše sliči privatnom posjedu“, saopštila je DSS. Inače, Barović je prijatelj predsjednika Demokratske partije socijalista Mila Đukanovića, a ranije je često pominjan u izvještajima italijanskog pravosuđa kao jedan od učesnika u međunarodnom švercu cigareta preko Crne Gore.
Crnogorski mediji su počeli da pišu o Barovićevom maltertiranju krupijea tek prije nekoliko dana kada su krupijei stupili u štrajk, tražeći od vlasnika, slovenačke kompanije Hit, da ih zaštiti od Barovića koji ih, kako su rekli, mjesecima vrijeđa i grubo prijeti. Barović je izjavio da je njegovo hapšenje farsa i da zna ko mu je to namjestio. Prema izvještaju podgoričkih Vijesti, jednu noć je prenoćio u pritvoru, a prilikom ispitivanja prijetio je policijskim inspektorima.
Veselin Barović je većinski vlasnik nekoliko firmi u Crnoj Gorii i prjedsednik Košarkaškog saveza Crne Gore.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


