U Kruševcu su juče na po 30 godina zatvora osuđeni policajac Igor Marić (23) i šumarski tehničar Milan Veljović (22), a policajac Aleksandar Jovanović (21) na 18 godina, jer su u noći između 5. i 6. maja 2007. godine ubili državljanina Hrvatske Jakupa Hajdinija.
Okružni sud u Kruševcu ih je osudio za teško ubistvo.

U Kruševcu su juče na po 30 godina zatvora osuđeni policajac Igor Marić (23) i šumarski tehničar Milan Veljović (22), a policajac Aleksandar Jovanović (21) na 18 godina, jer su u noći između 5. i 6. maja 2007. godine ubili državljanina Hrvatske Jakupa Hajdinija.
Okružni sud u Kruševcu ih je osudio za teško ubistvo. U presudi se navodi da su trojica osuđenih zajedno i po prethodnom dogovoru, upotrebom sile, od Jakupa Hajdinija otela 350 evra, mobilni telefon, automobil „sitroen C4“, lična i putna dokumenta, i „sa umišljajem ga lišila života“. U presudi piše da su osuđeni „mogli da shvate značaj svog dela i da upravljaju svojim postupcima“, i bili su „u uračunljivom stanju“. Obrazlažući presudu, sudija Tatjana Mišić je rekla da je – imajući u vidu to da su su počinioci dvojica policajaca i sin bivšeg policajca, brutalnost kojom je delo počinjeno, kao i ponašanje okrivljenih tokom i nakon izvršenog dela – sud zaključio da „se svrha kažnjavanja može postići samo ovako izrečenim kaznama“. „Optuženi nisu pokazali nikakvo kajanje zbog izvršenog ubistva i ne postoje nikakve olakšavajuće okolnosti, izuzev kod Aleksandra Jovanovića koji je svojim priznanjem olakšao dokazni postupak“ rekla je sudija i dodala da je Jovanović dobio manju kaznu i zbog zakonskih ograničenja, jer u trenutku izvršenja dela nije napunio 21 godinu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari