Vučić: Stopa rasta u prvom kvartalu tri odsto, da nije bilo blokada mogla je da bude i 3,8 odsto 1Foto: BETAPHOTO/MILAN ILIĆ

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da će u prvom kvartalu 2025. godine, prema fleš procenama, stopa rasta u Srbiji biti tri odsto, a da je mogla da bude i do 3,8 odsto da nije bilo blokada, „zuluma i terora“ u prethodnih nekoliko meseci.

„Upropastili su nas. Blokaderi i svi ovi politički faktori su nas uništili, ali ne mogu oni da nas unište do kraja, već su nam smanjili stopu razvoja i stopu rasta. U prvom kvartalu ona će, prema fleš procenama, biti oko tri odsto, a mogla je da bude i 3,6 i 3,8, da nismo imali ovakav zulum i ovakav teror kakav smo imali“, rekao je Vučić za televiziju Pink.

Za toliko će, prema njegovim rečima, biti manja povećanja određenih plata i penzija.

„Oni su direktno uticali na to da uzmu novac iz džepa i radnicima i penzionerima u budućnosti. Pokazaćemo sve te parametre, od turzima, PDV-a naplate, prodaje, trgovine, svuda ćete moći da vidite pad koji je direktno zasnovan na rušenju imidža Srbije, na nemirima u Srbiji i nasilju koju su sprovodili četiri meseca“, naveo je Vučić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari