Nove fabrike lovačke municije biće otvorene do kraja 2008. u Valjevu i Lajkovcu, potvrdili su investitori. Fabrika lovačke municije (FLM) kompanije Krušik, koja je privatizovana, biće do kraja 2008. dislocirana u selo Lukavac, pored puta Beograd-Valjevo, i u tu fabriku će beogradski Agroprogres uložiti oko 1,5 miliona evra.
Nove fabrike lovačke municije biće otvorene do kraja 2008. u Valjevu i Lajkovcu, potvrdili su investitori. Fabrika lovačke municije (FLM) kompanije Krušik, koja je privatizovana, biće do kraja 2008. dislocirana u selo Lukavac, pored puta Beograd-Valjevo, i u tu fabriku će beogradski Agroprogres uložiti oko 1,5 miliona evra. Uz sadašnjih 30 radnika sa prosečnim zaradama od oko 25.000 dinara, biće zaposleno još 30 radnika, a godišnje će proizvoditi 10 miliona lovačkih metaka umesto sadašnjih tri miliona za tržište zemalja Evropske unije (EU), SAD, Rusije, Izraela i Bangladeša. Nova fabrika će pored proizvodne hale imati upravnu zgradu, magacine baruta, kapisliranih čaura i gotovih metaka, opitnu stanicu sa tunelima, grudobrane, kompletnu infrastrukturu, a sve u skladu sa najnovijim propisima Evropske unije. FLM trenutno proizvodi 70 vrsta lovačkih patrona, a u novoj fabrici proizvodiće se i papirni tuljci, koji su do sada uzvoženi iz Italije, a takođe mogu biti zanimljiv izvozni artikal.
Krušikovu fabriku lovačke municije je za 24 miliona dinara, u novembru 2006. godine, na aukciji u Agenciji za privatizaciju, kupila beogradska firma Agroprogres. Drugi učesnik te aukcije, beogradska firma Invest Import, sa kojom je FLM do privatizacije najviše sarađivao, obelodanio je nameru da do kraja 2008. svoju fabriku lovačke municije Super Hant podigne u lajkovačkoj industrijskoj zoni. Kako je rekao finansijski direktor Milan Ranđić, fabrika Super Hant će u prvoj godini proizvoditi oko 2,5 miliona metaka godišnje, a na početku će zapošljavati 15 radnika. Invest Import je u Lajkovcu već imao svoje pogone za metalsku proizvodnju i proizvodnju kotlova za parno grejanje, a sada će na tom mestu nići nova fabrika lovačke municije Super Hunt.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


