foto Miroslav Dragojević DanasPredsednik Narodnog pokreta Srbije Miroslav Aleksić poručio je danas u Kraljevu da je većina građana protiv vlasti i da se to mora verifikovati na izborima, na kojima opozicija može da pobedi iako nema izbornih uslova.
Danas se Srbija budi. Borili smo se svih ovih godina kako smo znali i umeli i opozicija i građani, ali falio je element koji uliva nadu, a to su nam dali studenti koji su osvestili građane, rekao je Aleksić.
On je naglasio da se izborni sistem u Srbiji mora promeniti kako bi ljudi birali političare imenom i prezimenom i da znaju za koga glasaju, navodi se u stranačkom saopštenju.
Dodao je da se NPS zalaže za personalizovano-proporcionalni sistem, a nakon te promene na red dolazi vladavina prava i zakona i čišćenje pravosuđa.
Nemamo slobodne medije i čist birački spisak, već živimo u začaranom krugu koji dovodi do tragedija, kao što je pad nadstrešnice u Novom Sadu i to je kap koja je prelila čašu. Moraće da odgovaraju za sve što su uradili, poručio je on.
Najveći neprijatelj čoveka je strah. Nemojte se plašiti jer svi zajedno radimo pravu stvar i pobediće normalna Srbija, zaključio je predsednik NPS.
Aleksić i poslanici NPS ranije danas su u Novom Pazaru, Vrnjačkoj Banji, Raški i okolnim mestima razgovarali sa građanima, posetili domaćinstvo u selu Gračac i ukazali na probleme koji pogađaju lokalne zajednice, navodi se u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


