Mačar (SSP): Preispitati zaradu Dušana Bajatovića 1Foto: Beta/Milan Obradović

Poslanik Stranke slobode i pravde u Skupštini Vojvodine Veljko Mačar izjavio je danas da predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ukoliko zaista želi da se obračuna sa „blokaderima“, mora prvo da preispita i ulogu i astronomsku zaradu najplaćenijeg funkcionera u državi iz svojih i redova svoje koalicije – Dušana Bajatovića.

„Predsednik Vučić optužio je radnike NIS sa velikim platama da su ‘blokaderi’, ali mu se nekako potrkalo da pomene Dušana Bajatovića, koji je nesumnjivi rekorder po broju funkcija i visini zarade“, naveo je Mačar u pisanoj izjavi.

On je rekao da Bajatović, prema javno dostupnim podacima, mesečno inkasira oko 34.000 evra zbirno iz više preduzeća, uključujući Srbijagas, Jugorosgas, Gastrans i Podzemno skladište gasa Banatski dvor, što ga čini najplaćenijim političarem u zemlji.

„Postavlja se pitanje da li je osoba sa sedam prijavljenih funkcija, koja godišnje zarađuje pola miliona evra, upravo ta najveća prepreka efikasnosti i transparentnosti“, istakao je Mačar i dodao da građani zaslužuju jasan odgovor kako je moguće da direktor preduzeća koje se zadužilo milijarde evra istovremeno ostvaruje basnoslovna primanja.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari