Poslednjih dana u žiži javnosti zbog fizičkog napada koji je i sama okarakterisala kao opomenu Miroslava Milenović nije prvi put uzburkala domaću političku scenu.
Jedina nezavisna finansijska forenzičarka kod nas, sa nadimkom „ženski Poaro“, početkom ove godine bila je meta pojedinih tabloida i televizija, baš u vreme kada je Savet za borbu protiv korupcije, čija je članica, objavio izveštaj o (u nekim slučajevima još uvek nejasnoj i dobro prikrivenoj) vlasničkoj strukturi medija.

                       P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; } Tada je to protumačeno gotovo kao udar na aktuelnu vlast. Slična ocena data je i nakon izveštaja Saveta, u čijoj je izradi takođe aktivno učestvovala, a kojim je razobličeno poslovanje Diposa. Objavljen je spisak državnih vila, rezidencija, luksuznih stanova i lokala koji se po nestvarno niskim cenama izdaje „zaslužnim“ pojedincima, a da preduzeće koje iznajmljuje te nekretnine nema odgovor na pitanje po kom kriterijumu se pronalaze stanari, zašto nema javnog konkursa i zašto podaci o načinu upravljanja tom imovinom nisu dostupni javnosti. Sada se očekuje izveštaj o finansiranju medija i marketinških agencija iz budžeta, a najavljen je i državni udar…

Poslednjih meseci Milenovićeva je primetila da je nekoliko osoba neskriveno prati, prijavila je to u septembru, ali ni „osobe iz senke“ niti nalogodavci nisu otkriveni. Nakon udarca koji je u subotu dobila u haustoru zgrade gde živi, ministar Nebojša Stefanović reagovao je tek pošto su to mediji objavili. On je žrtvu optužio da ne sarađuje sa policijom, a u saopštenju Ministarstva navodi se i da se Milenovićeva nakon prijave nije odazvala pozivu da pruži dodatne informacije. Ispostavilo se da to nije tačno. Ne samo da je sarađivala nego je sa zaduženim inspektorom obišla mesta na kojima je primetila pratioce, evidentirane su kamere koje pokrivaju sporne lokacije, ali ih niko nije pregledao niti je obavestio o saznanjima iz istrage.

Apsurd optužbe da Milenovićeva ne sarađuje sa policijom vidljiv je i iz njene biografije. Rođena 1963. godine, diplomirala je na Beogradskom univerzitetu i stekla sertifikat specijaliste za borbu protiv terorizma i organizovanog kriminala. Usavršavala se u Londonu, Pragu i SAD, gde je dobila zvanje ovlašćenog istraživača pronevera i pranja novca. Dugogodišnja je konsultantkinja firmi koje se u Velikoj Britaniji bave sprečavanjem pranja novca, a kao instruktorka Saveta Evrope i kancelarije za borbu protiv droge, kriminala i terorizma pri UN, vrši obuku policija i tužilaštava širom sveta. Trenutno to čini u Srbiji, Španiji, Velikoj Britaniji, Holandiji, Palestini, Maroku, Egiptu, Saudijskoj Arabiji, Kirgistanu i Ukrajini.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari