Mari junak šampiona u poslednjoj sekundi: Denverova deseta uzastopna pobeda protiv Lejkersa za vođstvo s 2:0 u plej-ofu (VIDEO) 1Foto: AP/Jack Dempsey

Šampion NBA lige Denver ide s vođstvom od 2:0 u pobedama na sledeće dve utakmice protiv Lejkersa u Los Anđelesu u četvrtfinalu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Deseti uspeh uzastopce u duelima s velikanom američke profesionalne košarke ostvario je sa 101:99.

Lejkersi su na poluvremenu vodili s 15 razlike (59:44), a posle tri četvrtine s deset (79:69).

Domaćin je nastavio da im se primiče. Na 6.45 do kraja prišao im je na 83:81, ali je Lebron Džejms dao dve trojke uzastopce (89:81).

Denver se nije pokolebao već je krenuo u još jednu poteru za vođstvom rivala.

Nikola Jokić je pod prekršajem smanjio na 93:91, a zatim je iskoristio dodatno slobodno bacanje.

Mari junak šampiona u poslednjoj sekundi: Denverova deseta uzastopna pobeda protiv Lejkersa za vođstvo s 2:0 u plej-ofu (VIDEO) 2

Na 58 sekundi do završetka meča Džamal Mari je iz dva penala izjednačio (97:97) pa dvojkom još jednom (99:99).

Na 16 sekundi do kraja Džejms nije iskoristio napad gostiju, a Mari je u poslednjoj sekundi doneo pobedu šampionu i erupciju oduševljenja među saigračima i publikom.

U timu prvaka najefikasniji je bio Jokić s 27 poena, a do tripl-dabla je došao i s 20 skokova i deset asistencija. Dabl-dabl (deset poena, deset skokova) imao je već u prvoj četvrtini.

Majkl Porter je dao 22 poena, a Mari 20.

Među Lejkersima kao da su igrala samo trojica: Entoni Dejvis je postigao 32 poena, Džejms 26, a D Anđelo Rasel 23.

Sledeći meč je u noći između četvrtka i petka po našem (4 časa).