Boaći izbrisao nulu 1

Još jednom su fudbaleri Crvene zvezde teškom mukom izbegli rezultatsku kaznu za svoje, kako odmiče sezona, sve lošije igre u prvenstvu.

Osam minuta je delilo Zemun od senzacionalnog remija sa liderom srpske Superlige, a crveno-bele od drugog remija od početka večite šampionske trke sa Partizanom, i da ne beše gola Ričmonda Boaćija za minimalnih 0:1 U Gornjoj varoši, danas bi se pričalo bi i pisalo o krizi crveno-belih, sa akcentom na njen mogući eho u dolazećem meču Lige Evrope sa Arsenalom. Ovako će (makar u LJutice Bogdana) biti slavljena i hvaljena pobeda volje nad umorom, odnosno najbolji golgeter među brojnim strancima koji su kroz istoriju nosili dres bivšeg šampiona Evrope i sveta.

Domaćin je primenio iz recept iz nedavne utakmice sa Partizanom, kada je s mnogo discipline i organizovanosti u defanzivi prkosio favoritu, ne jureći glavom bez obzira na umišljenog gosta, ali i ne povlačeći se u „mišju rupu“ pred tromim, mlakim i neiventivnim timom sa Topčiderskog brda, što je celo prvo poluvreme ozbiljno nervozilo izabranike Vladana Milojevića. Jesu imali više od igre posle kratke uvodne inicijative rivala, ali nisu znali šta će s njom ili su je brzo gubili, pogotovo u trenucima kada ju je trebalo predati najisturenijim igračima. Otuda malo pravog posla za golmana Bojana Šaranova, kojem je za prvih 45 minuta najveća pretnja bila dalekometna „bomba“ Mičela Donalda, uz mnogo napora skrenuta u korner.

Videvši da je vrag odneo šalu Zvezda je u drugom poluvremenu umnožila i pojačala atake na protivnika iz donjeg dela tabale, ali taj povećani rizik i ulazak prodornog krilnog veziste Nemanje Radonjića i ofanzivnog beka Milana Rodića sa klupe nisu odmah doneli stoprocentne šanse, a i kada je došao red na njih ređali su se promašaji, a vreme između toga trošeno na besomučno gađanje centaršutevima kaznenog prostora Zemunaca. Sve do trenutka odluke u 82. minutu. Rodić je sa leve strane odigrao povratnu do Gelora Kange, ovaj uposlio Aleksandra Pešića, liderov napadač vukao loptu maltene do gol linije i, iako sa čuvarom „na leđima“, proturio je do centarfora iz Gane, a ovaj sa male daljine, za malo bio brži od Branislava Trajkovića i zakucao je u mrežu. Za svoj 14. pogodak ovog leta i jeseni, odnosno ukupno 30. od dolaska u Zvezdu, čime je samo još više pobegao pratiocima na večitoj listi najefikasnijih Zvezdinih fudbalera sa pasošima drugih zemalja.

Vladan Milojević: Moji igrači su prepametni

– Pokušali smo da dominiramo, ali trebalo nam je vreme da se prilagodimo na teren…. Videlo se da smo mogli da imamo bolji završni pas, ali nastavili smo ipak da napadamo, a ja sam ponosan na momke. Ovo su mnogo dobri i prepametni igrači, svaku moju misao prenesu na terenu – prvo je što je rekao Zvezdin trener posle pobede.