Reprezentativac Srbije u streljaštvu Laslo Šuranji osvojio je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini puška trostav.

Šuranji je u klasi SH1 ostvario rezultat od 452,9 krugova, dok je zlatnu medalju osvojio takmičar iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Abdula Alarjani sa 453,6 krugova.

Bronzana medalja pripala je takmičaru iz Južne Koreje Šimu Jondžipu (442,2).

Srbiji je ovo četvrta medalja na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, i sada ima jedno zlato, dve srebra i jednu bronzu.

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Dragan Ristić osvojio je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, bacač čunjeva Željko Dimitrijević osvojio je srebrno odličje, dok je stonoteniserkama Borislavi Perić Ranković i Nadi Matić pripala bronzana medalja posle poraza od Švedske u polufinalu.

Ristić je trijumfovao u disciplini vazdušna puška miks na deset metara, a u finalu je upucao 255,5 krugova.

Srebrna medalja pripala je Ukrajincu Vasilu Kovalčiku sa 254,7 krugova, a bronzu je osvojio Slovenac Gorazd Tiršek sa 232,4 kruga.

Željko Dimitrijević je osvojio je srebrno odličje pošto je u bacanju čunja zauzeo drugo mesto sa bačenih 35,29 metara, što je njegov najbolji rezultat u karijeri.

Dimitrijević je bio odličan u svih šest serija, ali nije uspeo da nadmaši rezultat Rusa Muse Tajmazova, koji je u prvoj seriji bacio svetski rekord 35,42 metra.

Tajmazov je tako nadmašio Dimitrijevićev svetski rekord, a srpski takmičar je čak tri puta u Tokiju bacao bolje od prethodnog ličnog svetskog rekorda (34,71m).

Borislava Perić Ranković i Nada Matić nisu uspele da se plasiraju u finale, pošto su Šveđanke bile bolje u dva odigrana meča.

Prvo je odigran meč dublova, gde su Ana Karin Alkvist i Ingela Lundbek bile bolje od srpskog dubla 3:1 (11:8, 9:11, 11:7, 11:7).

U drugom duelu, Ana Karin Alkvist je ubedljivo savladala Borislavu Perić Ranković – 3:0 (11:4, 11:3, 11:8).

Švedska je tako otišla u finale, gde će se za zlato boriti protiv Kine, dok je Srbiji priplao bronzano odličje.

Perić Ranković

Getty Images

Prema pravilima takmičenja na POI, poraženi polufinalisti takođe dobijaju bronzanu medalju.

Borislava Perić Ranković se takmičila u Tokiju i u pojedinačnoj konkurenciji, ali je prošle nedelje poražena u četvrtfinalu od Indijke Hašmukbaj Patel.

Na prethodnim Paraolimpijskim igrama u Riju 2016, Perić Ranković je u pojedinačnoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju, a u ekipnom takmičenju, takođe sa Matić, stigle su do srebra.