Bivši direktor OFK Beograda i predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić i dalje je na slobodi. Informacija da je begunac od srpskog pravosuđa uhapšen u Budvi pojavila se u subotu u svim medijima u regionu. Zahvaljujući tragikomičnim saopštenjima i potezima crnogorske policije, u narednih nekoliko sati ceo slučaj počeo je da liči na jedno od ostvarenja Alfreda Hičkoka. Naime, ubrzo nakon hapšenja oglasio se crnogorski MUP priznajući grešku. Navodno, slobode je lišena pogrešna osoba koja neverovatno liči na Terzića (!?).


Zašto je, i na čiji nalog, policija naših južnih suseda odlučila da pusti privedenog Terzića i da pokrene priču o imaginarnom V. J. iz Nikšića koji, osim što neodoljivo podseća na nekada prvog čoveka FSS, gaji simpatije prema njegovom bivšem klubu?

Zvezdan Terzić, za kojim je raspisana i Interpolova poternica, osumnjičen da je protivpravno prisvojio sedmocifrene i osmocifrene novčane iznose (u evrima, naravno) od transfera fudbalera beogradskog kluba u inostranstvo. Prvobitna informacija da je uhapšen u Crnoj Gori nije predstavljala iznenađenje. Lokalni mediji su tokom prošle godine u nekoliko navrata tvrdili da se Terzić krije – ili slobodno boravi – u Crnoj Gori, gde ima mnoge poslovne partnere i prijatelje koji imaju razloga da ga čuvaju. Nije poznato da li su se nadležni srpski organi o njemu zvanično raspitivali kod crnogorskih kolega, ili su se zadovoljili izdavanjem poternice.

Srpska policija nije se oglasila povodom hapšenja i oslobađanja u Budvi, niti je ponudila saradnju. Kao da je slučaj ne zanima. Ni crnogorski policajci u identifikaciji osumnjičenog nisu zatražili pomoć od zemlje čiji je Terzić državljanin. Uzgred, neki mediji navode da je Terzić u međuvremenu dobio crnogorsko državljanstvo, iako se prethodno nije odrekao matičnog. To je prethodno učinio Dragan Džajić, optužen za iste malverzacije kao i Terzić.

Sudeći po ciničnim zvaničnim izveštajima, V.J. i Zvezdan Terzić nisu ista osoba. Bio nekadašnji prvi čovek FSS u Crnoj Gori ili ne, imao ili nemao i crnogorsko državljanstvo, izvesno je da on i dalje izbegava ruku pravde. Tako će biti, ne samo u njegovom slučaju, sve dok srpska i crnogorska policija imaju različite aršine u odnosu na lica s poternica. Dok pretežu politički, poslovni ili nečiji privatni interesi, svako osumnjičen u jednoj državi može naći utočište u drugoj. Dok države ne postignu dogovor o dvojnom državljanstvu, policijske i ostale službe na obe strane radiće kako im neko javi na telefon.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari