
„Budžetska sredstva koja država izdvaja su velika, za ovu godinu iznose 106 milijardi dinara, ali koliko god velika ta sredstva su ipak ograničena i raspoređuju se na mnogo korisnika pa se mora voditi računa o prioritetima“, rekla je Kisić tepavčević u Skupštini Srbije.
Ona je dodala da su zato potrebni podaci o socijalno ekonomskom statusu pojedinaca iz nekolio izvora, a da će Zakon o socijalnim kartama, kako je istakla, „dati osnov za ukrštanja podataka“ kako bi se napravila centralizovana evidencija koja će pomoći u pravednijoj raspodeli sredstava.
Predstavljajući Predlog zakona o socijalnim kartama ona je objasnila da se za sada podaci unose u interne sisteme, da su baze podataka odvojene i ne može se pouzdano znati koja prava i usluge koristi jedna osoba.
Poslanici su danas započeli vanrednu sednicu na kojoj će pored Zakona o socijalnoj karti biti reči i o međunarodnim sporazumuma i autentičnom tumačenju pojedinih odredbi drugih zakona.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.