
Autorka ispituje uticaj tehnološkog napretka kako na ekonomiju i politiku, tako i na psihologiju ljudi.
Šošana Zubof veoma hrabro progovara o zloupotrebi podataka kao mašineriji za pravljenje novca, sa jedne strane, ali i kao o važnom psihološkom procesu, s druge strane, u kojem je moguće ne samo ući u nečije misli, već ih je moguće i transformisati.
Doba nadzornog kapitalizma otkriva svet u kom korisnici tehnologije više nisu klijenti, nego sirovina za obradu u potpuno novom industrijskom sistemu.
Naomi Klajn za ovu knjigu kaže da „svako treba da je pročita radi svoje digitalne samoodbrane“.
Šošana Zubof, socijalni psiholog, filozof i profesor, napisala je tri knjige, od kojih je svaka označila novu epohu tehnološkog društva.
Krajem 1980-ih godina u delu In the Age of the Smart Machine / U doba pametne mašine predvidela je revoluciju koju će kompjuteri uvesti u oblast savremenog rada.
U osvit 21. veka, njena knjiga The Support Economy / Ekonomija podrške prognozirala je uspon digitalnog kapitalizma u sektoru usluga, skrojenog po meri pojedinca.
Šošana Zubof profesor je emeritus Poslovnog fakulteta na Harvardu i članica stručnog kolegijuma Centra Berkman Klajn za internet i društvo, Pravnog fakulteta na Harvardu.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.