Barselona bolja od Partizana lakše nego što se očekivalo 1Foto: Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Partizana izgubili su u utakmici trećeg kola Evrolige od Barselone rezultatom 92:83.

Izabranici Željka Obradovića jesu parirali daleko kvalitetnijem protivniku i nisu imali veći zaostatak od deset poena razlike, ali kad god bi prišli, Katalonci bi imali rešenje kako da se rezultatski odlepi.

Tim Rodžera Grimaua je imao veliki broj ofanzivnih skokova i to je i odlučilo utakmicu.

Oni su na kraju imali 16 skokova više u napadu što je napravilo krucijalnu razliku na utakmici budući da su gosti bili izuzetno efikasni iz „druge šanše“.

Partizan je sad na skoru 1-2, dok Barselona ima skor 3-0.

Od starta je Barselona bila u vođstvu i imala je, ispostaviće se kasnije, sjajno šutersko veče.

Mnogi igrači su pogađali za tri poena u protivničkoj ekipi, predvodio ih je Nikolas Laprovitola, ali su precizni bili i Nikola Kalinić, Vili Ernangomez i Džabari Parker, između ostalih.

Upravo su oni svojim izvrsnim šutem iz daljine sprečavali crno-bele da stignu do izjednačenja ili do bilo kakve prednosti.

Partizan je tek u drugoj četvrtini prešao u vođstvo 30:29, no ipak tada Barsa pravi seriju te na poluvreme odlazi sa 10 poena razlike – 44:34.

U drugom poluvremenu u više navrata je šampion ABA lige prilazio rivalu, ali nije uspevao da pređe u vođstvo.

Na kraju utakmice Barselona je imala 24 asistencije, uz ukupno 13 ubačenih trojki.