Crna Gora pobedila Bugarsku: Junak Jovetić u nadoknadi vremena 1Foto: AP/Risto Bozovic

U kvalifikacionoj grupi za odlazak na Evropsko fudbalsko prvenstvo u Nemačkoj dogodine u kojoj je Srbija Crna Gora je pobedila Bugarsku u Podgorici sa 2:1.

Domaćin je poveo s 1:0 u nadoknadi vremena u prvom delu utakmice. Loptu je u mrežu pospremio Stefan Savić.

U 59. minutu Igor Vujačić je skrivio penal, a zbog prekršaja za najstrožu kaznu dobio je drugi žuti karton.

Crnogorci su dalje morali brojčano oslabljeni, a vetar u leđa da istraju dao im je golman Milan Mijatović, koji je odbranio jedanaesterac najboljem bugarskom napadaču Kirilu Despodovu.

Pritisak gostiju bio je sve snažniji i urodio je plodom u 79. minutu. Delev je pogodio stativu, a odbijenu loptu je Borikov poslao u gol.

Do kraja meča Stevan Jovetić je pogodio prečku, a i Bugari su nekoliko puta opasno pripretili.

Kad se očekivalo da će ostati 1:1, Jovetić je u šestom minutu nadoknade glavom na centaršut Camaja doneo veliku radost Crnogorcima, koji su onomad u Kaunasu u zaostavnom vremenu ostali bez dva boda protiv Litvanije (2:2).