Evroliga: Pobeda Reala, Zvezda bila blizu iznenađenja 1Foto: EPA-EFE/Chema Moya

Košarkaši Reala savladali su ekipu Crvene zvezde rezultatom 101:94 (20:21, 24:26, 28:28, 29:19) u 32. kolu Evrolige.

Izabranici Janisa Sferopulosa su odigrali jednu od najboljih utakmica u Evroligi ove sezone, ali su na samom kraju posustali, što je aktuelni šampion Evrope znalački umeo da iskoristi.

Crveno-beli su imali prednost u većem delu meča, ali je „kraća“ klupa zbog izostanaka Miloša Teodosića, Jaga dos Santosa i Nikole Topića uzela „danak“ i poprilično umorni i istrošeni Nemanja Nedović i Adam Hanga nisu uspeli da finiširaju utakmicu onako kako su je do poslednjih minuta i odigrali.

Zvezda je sjajno započela utakmicu i praktično odmah došla do prednosti.

Ipak Real je preokrenuo rezultat, ali nije uspeo da osigura značajniju prednost.

Najviše i zbog beka Zvezde Nemanje Nedovića koji je u prvom poluvremenu postigao 18 poena.

U drugom poluvremenu Zvezda je igrala izvanredno, a Real nije imao rešenja za kvalitetan napad beogradskog tima.

Posle poena u kontri Dejana Davidovca crveno beli su imali 16 poena prednosti – 70:54, ali je već do kraja te deonice Real uspeo da „istopi“ taj minus – 73:72.

Blistali su u tim trenucima Mario Hezonja i Džanan Musa pre svega u šutu za tri poena, a u velikoj seriji Reala učestvovao je i Geršon Jabusele sa jednom pogođenom trojkom.

Ipak nakon samo dva minuta igre u četvrtoj četvrtini Zvezda je ponovo imala opipljivu prednost – 82:75.

No od tog trenutka je Real zaigrao bolje u odbrani i Zvezdi je bilo sve teže da dođe do poena.

Agresivnom odbranom „kraljevići“ su došli i do nekih ukradenih lopti u odbrani, a na „krilima“ Hezonje su napravili seriju 8:0 i poveli 97:93.

Zvezda nije uspela da izbegne poraz u penal završnici, ali je i pored toga odigrala jednu fantastičnu utakmicu.

U redovima pobedničke ekipe bolji od ostalih bili su Džanan Musa sa 30 poena, dok je Hezonja dodao 20, a Geršon Jabusele 16.

U redovima Zvezde bolji od ostalih bili su Nemanja Nedović sa 30 i Adam Hanga sa 22 poena.

Real će u sledećem kolu igrati protiv Baskonije, a Zvezda protiv Olimpijakosa.

„Kraljevski“ klub sada ima skor 26-6, a beogradski tim 11-21.