Evroligaški ritam crveno-belih: Zvezda razbila Cedevita Olimpiju, vodila i sa 50 razlike 1Foto: Dusan Milenkovic/Starsport

Košarkaši Crvene zvezde su još jednom razgalili navijače, kojih je u Beogradskoj areni bilo oko 10.000.

Crveno-beli su u ritmu kojim su dominirali protiv Asvela u prvoj utakmici Evrolige samleli Cedevita Olimpiju u drugom kolu ABA lige sa 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18).

Gosti iz Ljubljane su ravnopravni bili jedino u poslednjoj četvrtini, kada se domaćin uljuljkao visokim vođtvom. Do četvrte četvrtine postigli su samo 33 poena, osam u trećoj. Potpuna Zvezdina prevlast za dušu publike i bez Teodosića, koji je izostao.

Na dva i po minuta pre kraja vođstvo je bilo i 50 razlike (94:44). Poslednjih sedam poena na meču bili su gostujući.

Najefikasniji u crveno-belom dresu bio je Nedović sa 17 poena. Pratili su ga Nejpir sa 15 i Tobi sa 13.