Fiorentina sigurna, kiks Udinezea i Lacija 1Foto: EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

Fudbaleri Lacija i Fiorentine slavili su u 12. kolu Serije A, dok je Udineze neočekivano kiksnuo.

„Viola“ je kao gost savladala Speciju sa 2:1, a prvi gol na meču postigao je srpski reprezentativac Nikola Milenković u 14. minutu kada je nakon kornera Kristijana Biragija bio najviši u protivničkom šesnaestercu, da bi domaći tim izjednačio preko Mbala Nzole deset minuta pre kraja prvog poluvremena.

Ipak gosti se nisu predavali i u 90. minutu su došli do pobede preko Artura Kabrala.

Udineze je gostovao Kremonezeu i pre tog meča bili su apsolutni favoriti.

Ipak, Kremoneze je odoleo favorizovanoj ekipi i odigrao 0:0, a osvojeni bod će im dobro doći u borbi za opstanak.

Lacio je ušao kao veliki favorit u duel protiv Salinitarne, ali Rimljani su se žestoko obrukali i bitno udaljili od borbe za Sudeto.

Poveli su izabranici Mauricija Sarija u 41. minutu preko Matije Zakanjija, a onda su u drugih 45 minuta doživeli pravi „brodolom“.

U drugom poluvremenu su gosti preko Antonia Kandreve i Federika Facia preokrenuli rezultat, a Bulaje Di je dokrajčio „nebesko-plave“ na „Olimpiku“.