Mladi fudbaleri pobedili Irsku 3:2 1Foto: Starsport

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Irsku sa 3:2 u Novom Sadu, u okviru završnice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Dva kola pre kraja, Srbija je na drugoj poziciji sa 17 bodova, iza Italije (20).

Uroš Đurđević je u 12. minutu doveo „orliće“ u vođstvo. Lazić je posle kornera u 65. minutu povećao prednost, ali već u sledećem napadu gostiju O’Dauda je nadvisio Antonova i poslao loptu tik uz stativu gola Milinković-Savića.

Ubrzo zatim golman Rodžers je oborio Đurđevića pri ulasku u šesnaesterac, naš igrač je sa bele tačke povisio na 3:1

Rezervista Megvajer je iskoristio nepažnju srpskih igrača, pa se ušetao u peteras i postigao drugi gol za gostujuću ekipu.

Srbija - Irska 3:2

(Đurđević 12, Lazić 65, Đurđević 71p – O’Dauda 69, Megvajer 81)

Srbija: V. Milinković-Savić, Gajić, Lazić, Veljković, Antonov, Lukić, Grujić (od 76. Ristić), Gaćinović, S. Milinković-Savić, Živković (od 65. Čavrić), Đurđević (od 82. Radonjić)

Irska: Rodžers, O’Konor, Hoban, Rija, Lenihan, Birn (od 76. Dimajo), Kulen, Čarsli, Šodipo (od 66. Malrejni), Dafus (od 72. Megvajer), O’Dauda