Mladi fudbaleri Srbije izgubili od Ukrajine 1Foto: Pixabay/pixel2013

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas u Lavovu od selekcije Ukrajine sa 1:2, u šestom meču Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je ostala na jednoj pobedi i, uz dva remija i tri poraza, zauzima peto mesto na tabeli Grupe H sa pet bodova. Na drugoj strani, Ukrajina ima 13 bodova i trenutno je druga na tabeli.

Ukrajina je na današnjem meču povela golom Dmitra Kriskiva u devetom minutu, da bi u finišu prvog poluvremena imala šansu da duplira vodjstvo ali je Miloš Gordić odbranio penal Artemu Bondarenku.

Stefan Mitrović je u izjednačio u 78. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Georgij Sudakov doneo pobedu Ukrajini.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije će u narednom kolu kvalifikacija, u martu 2022, dočekati selekciju Severne Makedonije.