"Orlići" pobedili Makedonce 1Starsport

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije dobila meč sedmog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo (2:1).

Utakmica je igrana na stadionu Voždovca u Beogradu, a bodove protiv Severne Makedonije osvojeni su golovims Miloša Pantovića u devetom i Nemanje Jovića u 82. minutu.

Počasni gol za goste postigao je Bojan Dimoski u 83. minutu, a domaćinu je posao bio olakšan isključenjem Isenija u 67. minutu, zbog dva žuta kartona.

Predvođeni novim selektorom Goranom Stevanovićem, „orlići“ su samo još teoretski ostali u igri za plasman u baraž, jer su jesenas previše toga proćerdali.

Drugoplasirana Ukrajina tri runde pre kraja ima pet bodova više, a njen duel sa poslednjeplasiranom Jermenijom odložen je zbog rata u Ukrajini.

Najbolji srpski fudbaleri do 21. godine, za pet dana dočekuje Jermeniju, a trenutno su peti u grupi, sa samo pet bodova. Prva je Francuska (16), a slede je Ukrajina (13), Sverna Makedonija (6) i Farska Ostrva (6). Iza njih je samo Jermenija (3).