Grčka: Prekinut veliki derbi Olimpijakos - Panatinaikos 1Foto: Pixabay/Blueeye

Najveći derbi grčkog fudbala između Olimpijakosa i Panatinaikosa prekinut je 53. minutu nakon što su fudbaleri gostujuće ekipe demonstrativno napustili teren.

Nakon teške povrede Panatinaiksovog rezerve Huankara petardom, ekipa koju sa klupe predvodi Ivan Jovanović otišla je u svlačionicu i prekinut je derbi 8. kola Superlige Grčke na „Karaiskakisu“.

Španski fudbaler je se sa saigračima zagrevao pokraj aut linije kada je eksplodirala petarda i povredila ga. Huankara je na medicinskom vozilu napustio poprište derbija, a reakcija Panatinaikosa stigla je ekspresno.

Zeleni su, videvši da španski bek dugo leži na zemlji i odlazi na nosilima, u 53. minuti odlučili da napustie teren, piše Sport Klub.

U trenutku prekida rezultat je bio 1:1, a Olimpijakos je izjednačio. PAO je poveo golom Jorgosa Vajanidisa u 28. minutu, a Medi Kamara je u 48. povarnao rezultat u Pireju.
Starteri u gostujučem timu su bili Filip Đuričić i Filip Mladenović.