Udineze pobedio Lacio u Seriji A 1Foto: EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Fudbaleri Udinezea pobedili su u Rimu domaći Lacio sa 2:1, u poslednjoj utakmici 28. kola Serije A.

„Nebesko-plavi“ su imali više od igre u prvom poluvremenu, ali uprkos prilikama koje su stvorili nisu uspeli da stignu do prednosti.

Udineze je poveo u 47. minutu golom Lorenca Luke, a dva minuta kasnije Lautaro Đaneti je postigao autogol i izjednačio.

Pobedonosni gol za Udineze postigao je Ojer Saraga u 51. minutu.

Udineze je utakmicu završio sa desetoricom pošto je Neuen Peres u petom minutu nadonade dobio drugi žuti karton.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić ušao je u igru u 74. minutu umesto Martina Pajera i imao je zapaženu rolu na terenu.

Udineze je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 27 bodova.

Lacio je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 12. i zauzima deveto mesto sa 40 bodova.

U sledećem kolu, Udineze dočekuje Torino, dok će Lacio igrati na gostujućem terenu protiv Frozinonea.