Vlahović doneo pobedu Juventusu golom u nadoknadi vremena 1Foto: EPA-EFE/MASSIMO PICA

Juventus je golom srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića u nadoknadi vremena stigao do važne poebde protiv Salernitane u gostima – 2:1.

Na taj način je „Stara dama“ zadržala priključak u odnosu na Inter pošto za aktuelnim šampionom sada zaostaje samo dva boda na tabeli Serije A.

Domaći su stigli do prednosti u 39. minutu preko Đulija Mađorea, ali vezni fudbaler ekipe iz Salerna biva tragičar u 53. minutu kada zbog crvenog kartona odlazi pre vremena u svlačionicu.

Juventus je iskoristio brojčanu nadmoć na terenu i već u 65.minutu stigao do izjednačenja preko Samjuela Ilinga, a na asistenciju Vlahovića.

Potom je usledila opsada gola domaćina, a gosti su do važna tri boda došli u nadoknadi vremena.

Gol vredan pobede bio je delo Dušana Vlahovića, a na asistenciju Danila.