Zvezda 11. put uzastopce pobedila Vojvodinu u Novom Sadu, Bukari dvostruki strelac za goste 1Foto: Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 2:1 (2:1) u meču 16. kola Superlige Srbije.

Ovo je bio 11. uzastopni trijumf Beograđana na stadionu “Karađorđe”, a do tri boda došli su zahvaljujući golovima Bukarija u 3. i 27. minutu, dok je strelac za Novosađane bio Milosavljević u 13. minutu.

Posle ovog meča Crvena zvezda približila se na tabeli vodećem Partizanu i sa 37 bodova ima tri manje od crno-belih, koji svoj duel 15. kola igraju večeras (18.30) protiv trećeplasiranog TSC na svom stadionu.

Gosti su poveli posle velike greške golmana Vojvodine Carevića, koji je dozvolio da mu Bukari ubaci loptu u mrežu iz mrtvog ugla.

Vojvodina je izjednačila desetak minuta kasnije, nakon što je Milosavljević izbegao loše postavljenu ofsajd zamku.

Pobednik je odlučen već posle pola sata igre, kada je grešku Giorbalidzea iskoristio Endiaje, asistirao Bukariju, a fudbaler iz Gane lako zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu znatno je pao tempo utakmice, pa su oba tima imala samo nekoliko polu prilika.

Trener Zvezde Barak Bahar izmenama je pojačao odbranu i tako bez puno rizika stigao do tri boda.

Vojvodina, koja sa 22 boda trenutno zauzima 5. mesto na tabeli u sledećem kolu igra sa Partizanom u Beogradu , dok Crvena zvezda 28. novembra gostuje Jang Bojsu, a 2. decembra gostuje Napretku.