Nermina o fotografiji iz Žepe: Pročitala sam izvinjenje, ali to ne prihvatam 1foto: Twitter/Bosnian History

Nermini Mujkić Gušo fotografiju je poslao prijatelj, upitavši je „da li si ovo ti“. Tromesečna beba u naručju svoje majke Sabine, dok spašavaju gole živote, bežeći iz Žepe. Kada je shvatila da se ispred te fotografije obraćaju političari iz Srbije i Republike Srpske, da je zloupotrebljena na najgrublji način, kaže, nije joj bilo dobro.

“Prvo je bes proradio u meni, iskreno, jer mislim da nije fer da se moja fotografija, to jest fotografija moje majke, mog brata i mene nađe iza tog gospodina, baš na toj pozadini, emocije su bile pomešane, u jednom momentu bila sam ljuta, tužna, besna, ne znam ni kako bih to opisala”, započinje Nermina priču za N1.

O tome da li će preduzeti neke pravne korake protiv organizatora obeležavanja Oluje u Prijedoru ili pak agencije u Srbiji koja je zloupotrebila fotografiju, ne želi javno govoriti. Ovo nije prvi put da se ista fotografija koristi u tekstovima o zločinima nad Srbima. I uglavnom je reč o medijima iz Srbije. Oglasila se i agencija Pozitiv, nakon silnih reakcija javnosti.

“Ovaj propust nije učinjen s namerom da bilo koga povredimo, omalovažimo ili zlostavljamo, te se nadamo da će svi prihvatiti naše iskreno izvinjenje. Napravili smo veliku grešku i stojimo iza toga, ali to ne može i ne sme da se koristi za dalje smanjenje patnji srpskog naroda”, naveli su.

“Pročitala sam izvinjenje, mislim u redu je sve, ali to ne prihvatam jer sam pronašla na još dva portala da su iste fotografije bile objavljene pre dve godine, ali da su isti ti linkovi bili uništeni. Pomoću jedne devojke sam došla do istih tih fotografija, gde je isti natpis bio kako je srpska majka prognana iz, ne znam tačno kojeg mesta, ne bih sad da pričam jer nisam sigurna sto posto, a fotografija iz autobusa je ista, moje majke, mog brata i mene, bila sam u šoku i tek sad upućujete izvinjenje”, dodaje Nermina.

Reakcije vlasti iz Republike Srpske koje u svima drugima traže krivca za propust su nezrele, kaže nekadašnji član Organizacionog odbora za obeležavanje genocida u Srebrenici, Haris Imamović. Očito je da vlast u entitetu Republika Srpska oseća inferiornost spram Beograda, pa su i organizaciju Oluje dali u ruke tamošnjoj agenciji, prenosi N1.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari