Mitropolit crnogorsko-primorski SPC u Crnoj Gori Amfilohije kazao je u subotu da Crnogorska pravoslavna crkva, kao novoformirana vjerska organizacija, ima pravo na postojanje i sticanje imovine.

– Ta novoformirana vjerska zajednica ima pravo da postoji i da stiče imovinu, ali od trenutka osnivanja, kao i da gradi svoje bogomolje ako želi – kazao je mitropolit Amfilohije na konferenciji za novinare.

Na pitanje da li to znači da Crnogorska pravoslavna crkva ima pravo da gradi crkvu u Dragovoljićima kod Nikšića, Amfilohije je odgovorio da ima, ali da je pitanje na koji način to radi.

– Ako time provocira najveći broj stanovnika Dragovoljića i prelazi preko njihovih imanja, onda prvo to mora riješiti, rekao je mitropolit SPC.

Veći broj mještana Dragovoljića protivi se gradnji hrama Crnogorske crkve na imanju njihovog komšije Bojana Bojovića, inače sveštenika CPC. Jesenas su meštani zbog toga bili blokirali lokalni put kako bi spriječili sveštenike CPC da prođu i osveštaju temelje novog hrama, pa je intervenisala policija i privela desetine stanovnika Dragovoljića.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari