Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su prvi trofej u novoj sezoni pobedom nad Šalkeom rezultatom 2:0. Golove za Bajern postigli su Tomas Miler u 75. i Miroslav Klose u 82. minutu, pred oko 30.000 gledalaca u Ausburgu. U tim Bajerna vratili su se fudbaleri koji su nastupali na Svetskom prvenstvu Filip Lam i Bastijan Švajnštajger, kao i najefikasniji igrači ovogodišnjeg Mundijala Miler i Klose.

Pobedi tima iz Minhena bez sumnje je najviše doprineo Miler koji je sve vreme pravio probleme odbrani Šalkea. Iako je prvo poluvreme završeno bez golova, Van Galov tim je dominirao, a fudbaleri Šalkea imali su samo jednu priliku da ugroze mrežu prvaka Nemačke. U drugom delu utakmice Klose i Raul propustili su šanse za svoje timove.

Odluka o pobedniku pala je u poslednjih 15 minuta. Iako je Šalke u tom periodu krenuo sa svojom prepoznatljivom igrom, Miler je uz pomoć Klosea postigao prvi gol, da bi već posle sedam minuta i on zatresao mrežu tima iz Gelzenkirhena.

Fudbalerima Bajerna je ovo bio četvrti Superkup posle pauze od 20 godina, dok je Šalke prvi put učestvovao u finalu.