Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd nastao je pre dva meseca kada je FMP iz Železnika preuzeo ime trofejnog tima sa Malog Kalemegdana, a prvi čovek novih crveno-belih Nebojša Čović prvi put je podvukao crtu otkako se latio nove velike obaveze.
– U skorijem periodu očekujemo da vratimo u upotrebu zvanični grb koji je već dugo u vlasništvu jedne privatne firme. Nije nam cilj da pobegnemo od obaveza, ali moramo biti realni, još nismo zatvorili budžet. U prethodna dva meseca uprava je smanjila dug crveno-belih za skoro tri miliona evra. Izmirena su potraživanja prema nekolicini bivših igrača i trenera, a rešen je i spor sa kompanijom Lukoil – istakao je Čović.
On je dodao da je glavni cilj, osim bolje finansijske situacije, ozdravljenje Crvene zvezde i povratak na pozicije koje ovaj klub zaslužuje u srpskoj košarci. Čović je izrazio zadovoljstvo dosadašnjim rezultatima Pešićeve ekipe, „pogotovo ako se sete od čega su počeli“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


