Aleksandar VučićAleksandar Vučić, Foto: EPA/ANDREJ CUKIC

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, oglasio se kratkom porukom, na nalogu avucic koji ređe koristi na Instagramu.

Na tom Vučićevom nalogu je objavljena njegova fotografija sa rečenicom „Svoj život sam posvetio Srbiji, pobedićemo i ovo zlo“.

Tokom prepodneva Vučić je održao sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost posle koje nije bilo obraćanja novinarima.

Politička situacija u Srbiji je izrazito napeta, gotovo svake večeri protivnici Vučićevog režima se sukobljavaju sa policijom, demoliraju i prostorije vladajuće SNS, a održavaju se i mirni protesti poput današnjeg u Beogradu zbog policijskog nasilja prema studentkinji Nikolini Sinđelić.

Više evropskih listova objavilo je istovremeno tekstove o mogućem padu Vučićevog režima, a oštro je kritikovao vlast u Beogradu i socijaldemokratski poslanik Andreas Šider, naklonjen opoziciji.

Agencije javljaju da se u više gradova u Srbiji priprema održavanje istovremenih skupova vlasti i opozicije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari