Posle višegodišnjeg nasumičnog davanja imena svojim telefonima, Samsung se opredelio i za kombinaciju J610. Ljudima koji nisu upoznati sa Samsungom neće mnogo značiti ovo ime. Onima što jesu ne mnogo više. Slajder? Preklop? Monoblok? Ime ne govori. Izgled zato govori.
U pitanju je tipičan Samsung, klasične sive boje, na standardan Samsungov slajd mehanizam.

Posle višegodišnjeg nasumičnog davanja imena svojim telefonima, Samsung se opredelio i za kombinaciju J610. Ljudima koji nisu upoznati sa Samsungom neće mnogo značiti ovo ime. Onima što jesu ne mnogo više. Slajder? Preklop? Monoblok? Ime ne govori. Izgled zato govori.
U pitanju je tipičan Samsung, klasične sive boje, na standardan Samsungov slajd mehanizam. Ako ga uporedimo sa nekim modelom iz matične kuće, možemo reći da je najbliži telefonu E250, sa boljom kamerom, ekranom i baterijom.
Samsungova, slobodno možemo reći zaštitna siva boja, je zapravo i jedina boja na J610. Zapravo, tri boje sive. Polirana siva na bokovima prednjeg dela, spojena tankom linijom na dnu, ispod tastera za početak i kraj razgovora i na vrhu debljom linijom, čineći tako krug oko zvučnika, ekrana i navigacionih tastera. Druga, bledo siva okružuje numeričku tastaturu. Sva ostala površina je „Samsung“ siva. Deluje da su korišćene različite nijanse, ali je u pitanju drugačije prelamanje svetlosti.
Displej

je nešto manjih dimenzija. Dijagonala ekrana je 48 milimetara (31 širina, 38 visina), a rezolucija 176 x 220 tačaka. Ispod ekrana je nešto što verovatno treba da pomogne da se podigne prednji deo radi pristupa numeričkim tasterima, ali to se ne može učiniti ako se budete oslonili samo na to. Ta linija je tu samo radi ukrasa. Za podizanje prednje maske se morate osloniti na točak ispod i na njegovu pomoć.
Tasteri imaju dosta kratak hod, ali ćete se brzo navići na njega. Navigacioni su dovoljno veliki za lako i brzo upravljanje, a numerički su za broj manji, ali i dalje dovoljno veliki. Osvetljenje je plave boje.
Kamera koja bojažljivo viri kada se podigne prednji deo je rezolucije 1600 x 1200 tačaka, što ukupno čini 1.92 MP, ali se to negde označava baš kao 1.92, a negde se zaokružuje na 2 MP. Kod J610 su zaokružili cifru. Kvalitet je uobičajen za kameru te rezolucije. Po dobrom svetlu dobar, po slabijem lošiji. Lošiji kvalitet je mnogo bolji od kvaliteta koji su nudili telefoni prošlih godina. Za neprofesionalnu upotrebu i dalje dovoljno upotrebljiv.
Meni je klasičan Samsungov, ali zbog malog ekrana, sa skraćenih devet, a ne dvanaest prečica ka programima. Alarm nema zaseban link, već se nalazi u aplikacijama. Od egzotičnih prečica bi izdvojili jedino „Yahoo pretragu“ na poziciji četiri.
Baterija traje dobra tri dana. Telefoniranje je bez zamerki.
Samsung J610 je telefon koji nudi ono što je za 2007. de facto standard, i bez čega ćemo retko sretati buduće telefone. Dobar ekran, dobru kameru, jasne razgovore, dovoljno veliki imenik, bluetooth, slot za mikro SD kartice, FM radio prijemnik, više nego kompaktne dimenzije i dopadljiv dizajn. Za 95 odsto korisnika više nego dovoljno. Jedino nam je nedostajao USB kabl za povezivanje sa računarom. Nadamo se da će ga biti u sledećem mid-end modelu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari