Pukovnik u penziji i doktorirani inženjer Slavko Radosavljević je naučni radnik i dugogodišnji predavač na Akademiji Vojske SFRJ i Vojske Jugoslavije. Ceo život se bavio naučnoistraživačkim radom, a duboko je ušao u oblast traganja ka novim metodama lečenja i davanja rezultata putem podizanja energetske vrednosti organizma. Autor je patenata koji emituju elektromagnetne talase, a ideja za to je, kako je sam rekao, potekla iz radova Nikole Tesle.


Istraživačkim radom je počeo da se bavi pre 40 godina, nakon penzije odlazi u inostranstvo, ali se ipak vraća u Srbiju.

– Meni je 79 godina i želim da ostvarim deo tih projekata ovde, motivisan onim sto je predsednik Vlade rekao pre nekoliko meseci, a to je da imamo finansije, a nemamo projekte. Imamo projekte, ali treba da vidimo da li postoje finansije. Svaki projekat je finansija specifična za sebe jer predstavlja investiciju – naglašava on.

Uočavanjem problema koji postoje u tehničkom, socijalnom i svakom drugom smislu, dolazi do idejnog rešenja. Sledi stvaranje projekta ili programa realizacije kako bi mogao da se ponudi i proveri da li je tržišno validno i potpuno ispravno.

Pre sedam godina kada je saznao da je njegova supruga obolela od kancera debelog creva, Radosavljević je put izlečenja pokušao da nađe u alternativnim metodama. Kao naučnik i dugogodišnji akademski radnik, njegova namera je bila da ostvari efikasnu prevenciju zdravih i da pomogne obolelima na moderan način primenjujući saznanja iz oblasti kvantne medicine. Tako je pronašao šta je Tesla radio na tom planu, ali i mnogi drugi naučnici.

– Na osnovu istraživanja svih radova napravio sam aparat koji pomoću specijalnih struja uništava patogene mikroorganizme i kancerogene ćelije. Primenio sam ga na supruzi koja danas više nema kancer, i krenuo sa proizvodnjom takozvanog Raifovog generatora. Taj aparat bi trebalo svaka porodica da ima jer, ne samo da preventivno deluje, već učestvuje i u izlečenju. Nakon objave da je tako nešto napravljeno i da deluje, prodao sam preko 900 aparata – ispričao je Slavko Radosavljević.

Istraživanja kojima se bavio su pokazala da je ljudsko telo bioelektromagnetski sistem sa centralnim upravljanjem koji oko sebe razvija elektromagnetno polje zvano aura. Ovakav sistem skladno funkcioniše sa zdravim ćelijama, ali je ranjiv pod uticajem spoljašnjih nadražaja, kao što su stresovi različite vrste, ili prodorom patoloških mikroorganizama. Prema njegovim rečima, upotreba kontrolisanih, niskofrekventnih električnih struja kod uspostavljanja harmoničnosti zbog posledica raznih bolesti i povreda je naučno utvrđena i objašnjena.

Tako je naš sagovornik, inženjer elektronike, konstruisao četiri vrste aparata koji služe kao medicinska pomagala. Svaki od njih ima posebnu primenu, od onih koji su namenjeni da direktno unište patogene mikroorganizme, do onih koji generišu frekvencije koje pobuđuju čakre koje su vitalni centri energije organizma.

Međutim, pre istraživanja u oblasti medicine Radosavljević se bavio razrešenjem drugih problema koje je prvenstveno primetio u vojsci.

– Prvi program se bavi stanjem akumulacionih baterija u funkciji borbene gotovosti. Problem je što se te baterije dugo pune, do 20 sati, što izuzetno nepovoljno deluje na borbenu gotovost. Ja sam želeo da se pune sat-dva. Kao mladi oficir, u rešavanje problema sam uložio finansije svoje porodice i tako ostvario dve metode koje omogućuju da se vreme punjenja baterije skrati i do 10 minuta, u zavisnosti od vrste baterije – objašnjava Radosavljević i dodaje da se njegov projekat pod nazivom „Tesla Pars uređaji“ deli u sedam projekata, a da se u svetu trenutno koristi preko 5 milijardi baterija i oko milijardu uređaja za njihovo punjenje i održavanje. Program je veoma obiman i po asortimanu i po potrebama produkcije, pa on ističe da bi Srbija, ukoliko prihvati ovaj program, dobila minimum sedam fabrika.

– Pošto sam našao metod za punjenje do deset minuta, a sada je era automobila, mislim da je trenutak da u Srbiju uđe novi brend, a to je proizvodnja elektromobila i infrastruktura punjačkih stanica za njih. Punjenje u vremenskom periodu od deset minuta je kraće od vremena koje je potrebno da se rezervoar napuni na pumpi – ističe Radosavljević.

Naučnik i akademik, sa svojim obimnim programom koji sadrži već dokazano kvalitetne projekte, došao je u Srbiju da ponudi svoje ideje i ovom društvu, u nameri da poboljša opšte stanje i podstakne ljude da se bave istraživačkim radom.

– U želji i nameri da nađem način kako našoj matici i našem narodu da stvorim mogućnost bržeg razvoja na duhovnom i ekonomskom planu, smatram da je jedan od ključnih načina mobilizacija umnih ljudi u Srbiji i dijaspori koji će svoje stvaralačke sposobnosti da stave u funkciju takvog razvoja. Zato bi u Srbiji trebalo da se formira Berza idejnih projekata, takozvana „Tesliana“, kako bi se u prvi plan razvoja zemlje postavili stvaraoci, a od toga bi se dobila višestruka korist. Na taj način bi Srbija bila jedina zemlja u svetu koja je stvorila stvarne mogućnosti valorizacije stvaralaštva – kaže Slavko.

Njegov cilj je uvažavanje novih ideja i otvaranje ljudskih umova ka novom znanju i stvaralaštvu za nešto efikasnije i naprednije. Kako je rekao, raspoložen je da pomogne svima koji su zainteresovani da saznaju nešto više o njegovim projektima, a njegova imejl adresa je slavkoinventŽgmail.com.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari