Veče dugih rafala 1

Zvezda je očitala pravu košarkašku lekciju Cedeviti u utakmici koja je najavljivana kao derbi 88:64 (15:7, 23:26, 28:1, 22:20 ) i pokazala drugom ubedljivom pobedom da je izuzetno spremna ušla u sezonu.

Crveno-beli su odigrali fantastičnu odbranu, a u napadu su imali fenomenalno šutersko veče, postigli su čak 14 trojki iz 30 pokušaja, čak osam igrača pogodilo je bar po jednu, a svih 12 se upisalo u listu strelaca.

S druge strane, Cedevita se prikazala kao nižerazredni tim, bez ikakve organizacije napada, sa potpuno poroznom odbranom i potpunom nedisciplinom u igri u oba pravca. Doživeli su drugi poraz u ligi, ali mnogo crnje deluje kako izgledaju na parketu i čini se da su oni daleko od ekipe koja je „projektovana“ za sam vrh tabele. To pre svega važi za američki trio (Stokton, Hopson, Džejms), ali i starosedeoce Babića i Bilana. Sjajna partija Zvezde je naravno uticala na loše izdanje očigledno precenjenih Zagrepčana, ali tim koji toliko košta nesme ni na stratu sezone da izgleda toliko amaterski.

Četa Dejana Radonjića je od početka do kraja igrala čvrsto i pametno. Prvi (i jedini) plej gostiju Dejvid Stokton napravio je dva faula na samom startu i nakon toga je do pred sam kraj bio na klupi. Možda i u tome leži uzrok „igri bez igre“ Cedevite.

Malo je bolje bilo u drugoj četvrtini, ali je na samom startu drugog poluvremena Zvezda upalila sve motore i prosto pregazila goste. Iz čvrste odbrane prelazilo se u raznovrsni napad i sevalo je sa svih strana. Utakmica je i definitivno rešena posle serije crveno-belih 19:3 kada su došli do 21 poena prednosti (57:36). Nadalje je sve to bilo ozbiljno odrađivanje posla, u jednom trenutku prednost je narasla na čak 28 poena razlike (81:53 u 36. minutu). Najefikasniji kod domaćina bio je Simonović sa 16 poena, izuzetno napadačko veče imao je i Dženskins, kao i Bjelica, prijatno je u šutu iznenadio Rebić, ali je impozantno odigrao Jović koji je imao čak 16 asistencija, više od kompletnog tima Cedevite.