Terzić osma, Anić šesti 1Foto: Fonet

Srpska atletičarka Amela Terzić zauzela je danas osmo mesto u finalu trke na 1.500 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Terzić je trku završila za 4:25,15 minuta. Zlatnu medalju osvojila je Britanka Lora Mjur sa 4:02,39 minuta, što je novi rekord evropskih prvenstava.

Druga kroz cilj prošla je Konstanc Klosterhalfen iz Nemačke sa 4:04,45, što je njen novi lični rekord, dok je bronzu osvojila Poljakinja Sofija Enaui sa 4:06,59.

Srpski reprezentativac Lazar Anić zauzeo je šesto mesto u finalu u skoku u dalj na Evropskom prvenstvu u dvorani u Beogradu.  On je ostvario rezultat od 7 metara i 90 centimetara, skočio je još 7,45 metara i 7,68 metara, a u preostala tri pokušaja je prestupio.

„Da nisam prestupio mogao sam i do zlata“, rekao je Anić.

Zlatnu medalju osvojio je Izmir Smajlaj iz Albanije novim državnim rekordom od 8,08 metara.
Drugi sa identičnim rezultatom bio je Šveđanin Mihel Torneus, dok je bronzu osvojio Ukrajinac Serhej Nikiforov sa 8,07 metara.