U subotnjim utakmicama 35. kola Primere viđeno je mnogo golova, a pobede su ostvarili Real, Barselona, Atletiko Madrid i Real Sosijedad.

U derbiju kola Real je na „Santijago Bernabeu“ savladao Valensiju, iako su „Slepi miševi“ pred kraj utakmice imali aktivan rezultat. Poveli su domaći preko Ronalda u 27. minutu, mada je sjajnu šansu propustio Santi Mina kada je na samom početku susreta udarcem iskosa pogodio stativu gola Kejlora Navasa. U 57. minutu je u gostujućem šesnaestercu oboren Luka Modrić, ali najstrožu kaznu nije uspeo da realizuje Ronaldo, budući da ga je „pročitao“ Diego Alveš. I kako to obično biva, nakon sjajnih šansi „galaktikosa“ u koje se svakako ubraja i stativa Karima Benzeme, stiže kazna, Dani Pareho iz slobodnog udarca donosi poravnanje; Real Madrid – Valensija 1:1. I kada se činilo da će bodove iz Madrida odneti ekipa Voroa, „desio“ se Marselo, preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao je Alveša i svom timu doneo vredna tri boda koja će ih značajno približiti tituli.

Barselona se dugo mučila protiv Espanjola u gradskom derbiju, ali je golovima Suareza(2) i Rakitića uspela da upiše nova tri boda. Svi golovi su pali u drugom poluvremenu, pa je tako ekipa Lusia Enrikea i dalje ostala u trci za trofej u domaćem prvenstvu.

Las Palmas je doživeo debakl na Kanarskim ostrvima, od njih su bili bolji fudbaleri Atletika i to rezultatom 5:0. Golovi su se ređali „kao na traci“, a strelci su bili Gameiro(2), Nigez, Tomas Parti i Fernando Tores. Madriđani su mogli da slave i ubedljivije budući da je u drugom poluvremenu crveni karton zaradio Boateng, ali nema sumnje da je i ovakvom predstavom zadovoljan trener „jorgandžija“ Čolo Simeone.

Fudbaleri Granade su porazom od Sosijedada u Baskiji i definitivno izgubili sve šanse za opstankom u ligi. Strelci za Baskijce bili su Karlos Vela i Huanmi, dok je utešni gol bio delo Adrijana Ramosa. Devetnaestim trijumfom u sezoni četa Euzebija Sankristana i dalje je ostala u igri za jedno od dva mesta koje naredne sezone vode u Ligu Evrope, a glavni rivali u toj borbi će im biti Viljareal i Atletik Bilbao.