Remi Skenderbega i Partizana u Elbasanu 1Foto: EPA/ SALVADOR SAS

U trećem kolu B grupe Lige Evropa viđena su dva nerešana rezultata, Skenderbeg i Partizan su odigrali 0:0, a Dinamo Kijev i Jang Bojs 2:2.

U meču koji je pogotovo interesovao srpsku javnost viđen je slab fudbal, u kome su jedine izgledne prilike bile viđene u finišu susreta i to uglavnom pred golom albanskog predstavnika.

Prvo poluvremene je obeležila tvrda igra sa mnogo prekršaja, a kao da je u tim trenucima i jednima i drugima bio prevashodni cilj da sačuvaju sopstvenu mrežu. Kako je tekla utakmica bivalo je jasno da je Partizan apsolutno kvalitetniji rival, a tek su od 75. minuta Đukićevi izabranici krenuli hrabrije ka golu Orhesa Šehija.

Posle jednog prodora Miletića lopta nije stigla do Tavambe „u srcu“ protivničkog šesnaesterca, a onda je Zoran Tošić isprobao svoj šut sa trideset metara.

Ubrzo je usledio korner nakon koga je štoper Miletić pogodio stativu, a u 90. minutu je viđena dobra akcija u kojoj su učestvovali Tošić i Ožegović, da bi se Suma našao sam ispred Hašija, ali ga je nažalost pogodio samo u nogu.

I kada se činilo da više neće biti prilika, Tošić je u nadoknadi vremena fanstastično izveo slobodan udarac, a loptu je teškom mukom Haši poslao iznad prečke svog gola.

Poslednji napad na meču Partizan je imao preko Jankovića, ali je ostalo 0:0, pa će „crno-beli“ za dve nedelje na svom terenu protiv istog protivnika u četvrtom kolu Lige Evropa imati šansu da ostvare prvu pobedu i tako se umešaju u borbu za prvu poziciju.

U drugom meču B grupe Dinamo Kijev i Jang Bojs su remizirali (2:2), a taj rezultat ide na ruku Partizanu budući da pobedom u narednom kolu sebi otvara širom vrata nokaut fazi ovog takmičenja.

Naravno, i protiv Dinama i Jang Bojsa Partizan bi morao da osvoji neke bodove kako bi prvobitni plan bio ispunjen, a dosta će njegova sudbina zavisiti i od drugih mečava pošto se još jednom potvrdilo da u ovoj grupi svako može da osvoji bodove protiv svakog.

Dinamo iz Kijeva je trenutno prvi sa 7 bodova, ispred Jang Bojsa sa 3 i Partizana i Skenderbega koji imaju po dva osvojena boda.