Boaći doneo preokret 1Foto: STARSPORT

Bila je Crvena zvezda na kolenima u malom beogradskom derbiju sa Čukaričkim, ali ju je dobar deo meča statični dvostruki strelac, prvo sa bele tačke pa iz akcije, digao iz blata na Banovom brdu, ne dozvolivši da njegova ekipa bude kažnjena za fudbal bez glave i repa u jednom delu utakmice, odnosno da dominacija u drugom delu susreta prođe bez efekta – 1:2 (1:0).

Domaćin je bio kvalitetniji i konkretniji akter prvog poluvremena kišnog meča na Banovom brdu. Jesu gosti duže imali loptu u tzv. posedu, ali je rival već od 15. sekunda i prilike Ovusua češće i opasnije pretio, pa je iz jedne od šansi stekao zasluženu prednost. Preko Petra Mićina, i pre gola u 42. minutu najzapaženijeg u timu Čukaričkog. Devetnaestogodišnji napadač i desni krilni vezista stalno je „nadolazio“ ka šesnaestercu Zvezde, više puta testirao golmansko znanje Milana Borjana ili druge dovodio u priliku da se upišu u strelce, da bi ipak to sam učinio malo pre odlaska na kraći odmor. Bio je to šah-mat u tri poteza. Asmir Kajević je iz sredine akciju preusmerio na desnu stranu, odakle je Petar Jovanović sjajno centrirao prema članu mlade selekcije i novajliji iz Vojvodine, zaboravljenom od čuvara i kao zapeta puška spremnom da sa desetak metara niskim udarcem pretvori u vođstvo „brđana“. I natera protivnika da svim silama krene napred.

Bili su crveno-beli i pre pauze u par izglednih situacija, ali su tek u nastavku, u promenjenoj formaciji – s tri igrača u najofanzivnijoj liniji umesto startnih 3-5-2 i prodornim rezervistom Slavoljubom Srnićem (ušao umesto Gobeljića) uspeli da se vrate u život. Na način, koji je izazvao dosta bure u ionako nervoznom duelu, a verovatno će i reakcije lovaca na problematične sudijske odluke u srpskom klupskom fudbalu.

Glavni arbitar Dejan Santrač procenio je u jednom trenutku da je Mićin loše pao u Zvezdinom kaznenom prostoru, odnosno simulirao faul iako je oboren rukom, za šta ga je „častio“ žutim kartonom, da bi odmah zatim, na drugoj strani, bez dvoumljenja i nepokolebljivo svirao penal zbog sličnog starta nad Aleksandrom Pešićem. Jedni su se bunili, drugi mirno posmatrali te proteste, sudija ostao pri svojoj odluci, a Ričmond Boaći šutem ispod Nemanje Belića doneo egal (58). Centarfor iz Gane je načeo i dokusurio protivnika. Nenad Krstičić je iz slobodnog udarca „gađao“ Milana Rodića na levoj strani, on uposlio Srđana Babića (na mestu štopera odmenio Vujadina Savića), ovaj glavom slabo zahvatio loptu, koja na suprotnoj stativi stigla do najefikasnijeg strelca u istoriji Zvezde, ostavljenog samog na petercu, s dovoljno vremena i prostora da je smiri, namesti se i smesti u nebranjeni deo mreže (69).

Taj trenutak je spustio ritam do kraja utakmice, gde je Čukarički traljavo nastojao da makar jednim bodom nastavi niz od tri prvenstvena kola bez poraza, a Zvezda doziranim zalaganjem rutinski vezala sedmu uzastopnu superligašku pobedu.

Nenad Lalatović: Mićin je fauliran

– Mogli smo da damo još koji gol u prvom poluvremenu. Ja sam zadovoljan kako smo igrali u prvom poluvremenu. U drugom smo igrali koliko nam je bilo dozvoljeno. Tu mislim na Zvezdu, ne na sudiju. Ona nam je dozvolila da igramo tako u drugom poluvremenu – mirno je prihvatio poraz nekadašnji trener Crvene zvezde, a onda se ipak indirektno osvrnuo na nedosuđen penal za svoj sadašnji tim.
– Mićin je pokazao i kod gola i kod one situacije kada ga je Babić faulirao u šesnaestercu, a on dobio žuti karton, da je odličan igrač.

‘]

Vladan Milojević: Dosta nervoze i grešaka’]

-Čestitao bih Čukaričkom na gostoprimstvu. Jako težak teren, to sam i očekivao. Fizički nismo izgledali kao što treba da bude. Znali smo da ćemo igrati protiv agresivne ekipe. Videlo se još posle prve lopte da mnogo grešimo, bilo je mnogo nervoze. Drugo poluvreme smo se digli, napravili smo par rokada. Bili smo bolji, najvažnije je da smo osvojili tri boda. Na ovakvim mečevima ekipa raste – prokomentarisao je Zvezdin strateg.