
Kako se navodi, Dodik je na pres konferenciji 21. avgusta optužio Jahića da rukovodi centrom koji ruši političke strukture u regionu novcem međunarodnih organizacija.
Dodik nije pružio nijedan dokaz za svoje tvrdnje, navodi CINS.
CINS i Jahić će, u dogovoru sa advokatima, preduzeti sve potrebne pravne radnje, a obratiće se svim relevantnim domaćim i međunarodnim organizacijama i institucijama, piše u saopštenju.
Kad god za to postoji razlog, nastavićemo da argumentovano, uz dokaze i poštovanje svih pravila profesije istražujemo političare, funkcionere, biznismene i ljude bliske vlasti, zvali se oni Milorad Dodik, Aleksandar Vučić, Dragan Đilas, Emir Kusturica, Nikola Petrović ili bilo kako drugačije, poručili su iz CINS.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Interesantno je da ovaj gospodin Jahić, i njegov CINS, /verovatno neko udruženje za cinizam/, u ovom nisu „sumnjivih“ ličnosti, pored Milorada Dodika, Aleksnadra Vučića, Dragana Djilasa i Emira Kusturice zaboraviše da dodaju još neka imena iz regiona? Ah, da oni su „zaduženi“ samo za Srbiju. Valjda je Milorad Dodik, u ovu grupu ljudi upao preko „veze“ odnosno, zbog velikih simpatija koje gospodin Jahić ima prema njemu i Republici Srpskoj?
Lako je rešiti ovaj spor :objavite sve prihode sa imenima izvora koje ste ostvarili u 2017. i za šest meseci 2018. god i demantujte Dodika .