Ministarstvo odbrane ne može preuzeti odgovornost za uslove u kojima žive bivši stanari „Bristola“ 1Hotel Bristol Foto: www.vudedinje.mod.gov.rs

Budući da Ministarstvo odbrane nije korisnik nekadašnjeg hotela „Bristol“, da se objekat nekadašnjeg hotela više ne održava i da ne postoji zakonski osnov da se planiraju i opredele novčana sredstva za plaćanje komunalnih usluga, Ministarstvo odbrane ne može preuzeti odgovornost za uslove u kojima žive bivši stanari „Bristola“, navodi se u saopštenju MOD.

– Podsećamo da je brave na “Bristolu” promenio narodni poslanik Balša Božović i da Ministarstvo odbrane nema ni fizičku mogućnost da ulazi u hotel, jer ključeve ima Balša Božović i nepoznati broj lica – navode iz Ministarstva.

Ministarstvo odbrane više puta je korisnicima smeštaja „Bristola“ nudilo i da i dalje nudi adekvatno rešenje i poziva ih da se odmah usele u stanove za privremeni smeštaj koji su dobijeni od Grada Beograda ili u vojnosamačke hotele “Zvezdara” i “Galeb” u Beogradu, u skladu sa pravima koja ostvaruju. Stanove koje Ministarstvo odbrane nudi licima koja i dalje borave u nekadašnjem hotelu  „Bristol“ možete pogledati na sledećem linku.

Ministarstvo napominje, da je više od 90 odsto korisnika smeštaja u hotelu “Bristol“ prihvatilo ponuđena rešenja i da je Ministarstvo odbrane mesecima unazad nudilo preostalim stanarima navedeni privremeni smeštaj, a da su to oni uporno odbijali tražeći trajno rešenje svog stambenog pitanja, što po zakonu nije moguće ostvariti.

Od preostalih 11 stanara, šest lica je već dobilo stan od Vojske i te stanove je ostavilo srodnicima, bivšim supružnicima, a za preostalih pet je ponuđeno da se usele u stanove u A bloku.

Kako ističu, ovo Ministarstvo nije dobilo ni jedan stan od Grada Beograda u trajno vlasništvo, već samo na korišćenje. Sve ostalo je zlonamerna laž. Kao što ne mogu da se otuđe sobe u hotelu „Bristol“, tako ni stanovi dobijeni od Grada Beograda se ne mogu otuđiti, što je glavni zahtev lica koja i dalje borave u nekadašnjem hotelu “Bristol”.

U Ministаrstvu odbrane i Vojsci Srbije postoji jedinstvena rang lista stambenih interesenata za više od 18.000 lica i kada bi bivšim stanarima “Bristola” dodelili stanove protiv zakona i mimo postojeće rang liste, 18.000 aktivnih pripadnika i penzionera imalo pravo da Ministarstvo odbrane tuži i dobije tužbu. Zbog sličnih kršenja zakona u 2008. godini, Ministarstvo odbrane je u poslednje dve godine isplatilo šest milijardi dinara na ime sudskih presuda po tužbama za diskriminaciju rezervista. Zato se takva kršenja zakona neće ponoviti.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari