Mirković složio kockice za derbi 1Foto: Starsport foto

Navijačima Partizana verovatno su porasli apetiti ove sezone posle odlične igre crno-belih i ubedljive pobede u 23. kolu Superlige nad Proleterom koji spada među najveća iznenađenja ove sezone – 3:0 (3:0).

Trener Zoran Bata Mirković je izgleda složio sve kockice uoči večitog derbija protiv Crvene zvezde, koji se narednog vikenda igra na stadionu „Rajko Mitić“ (subota, 18.00).

Ono što navijače Partizana verovatno navjiše raduje je to što im je Mirković pokazao da su i sa ovim timom, u koji je jesenas malo ko verovao, moguće „i jare i pare“, odnosno i lepa igra i golovi. Crno-beli su već u prvom poluvremenu pokvarili rezultatsku neizvesnost time što su poveli sa 3:0, a što se kasnije ispostavilo kao previsoka prednost koju su samo rutinski sačuvali.

Doduše, imali su već od 17. minuta brojčanu prednost na terenu, pošto je defanzivac Proletera Zarija Lambulić opravdano dobio direktan crveni karton pošto je kao poslednji igrač odbrane s leđa srušio napadača domaćih Rikarda Gomeša. Mrežu ekipe iz Slane Bare prvi je zatresao Nemanja Nikolić već u 16. minutu. Naredna dva gola postigao je Rikardo Gomeš u finišu prvog poluvremena (40. i 45. minut). Brzi golovi omogućili su Mirkoviću čak i da zameni trojicu bitnih igrača na poluvremenu i tako ih sačuva sveže za meč protiv Zvezde, pa su se tako na klupu preselili Nemanja R. Miletić, Mark Valjente i Goran Zakarić.

– Mislim da smo napravili dobru uvertiru za derbi. Igrali smo dobro, a najvažnija je pobeda. Zamenio sam igrače koji su imali po tri kartona. Nismo želeli da bespotrebno rizikujemo. Imamo sedam dana da se spremimo za Crvenu zvezdu. U pitanju je najveća utakmica u srpskom fudbalu. Gledaćemo da budemo najbolji što možemo – rekao je Mirković.

Trener Partizana napravio je na zimskim pripremama veliki zaokret u formaciji, pa crno-beli umesto dosadašnje postavke 4-2-3-1 igraju 4-4-2. Igra sa dva napadača pokazala se kao fatalna za „male“ ekipe, poput Bačke i Proletera, a ostaje da se vidi da li će se Mirković usuditi da na isti način napadne i šampiona Srbije na „Marakani“. Doduše, pogled na tabelu mu ni ne daje nikakvu drugu opciju, a nema dileme da su se Nikolić i Gomeš pokazali kao efikasan tandem.

Dvostruki strelac za crno-bele Rikardo Gomeš naglasio je da je visoka pobeda protiv Proletera veoma bitna za samopouzdanje celog tima uoči derbija protiv šampiona Srbije.

– Imao samo nekoliko prilika koje nisam iskoristio protiv Proletera, ali je finiš prvog poluvremena bio mnogo bolji. Posle dve pobede u prolećnom delu sezone imamo mnogo više samopouzdanja. Derbi je velika prilika za Partizan i zbog toga ćemo učiniti sve da ga odigramo kako treba i pobedimo – istakao je Gomeš.

Napadač sa Zelenortskih Ostrva ne krije i da bi želeo da na „Rajku Mitiću“ zatrese mrežu večitog rivala, što mu jesenas nije pošlo za rukom.

– Nadam se da mogu da postignem gol i protiv Zvezde. Odlično je što je i Nemanja Nikolić ušao u formu, pa zajedno dajemo golove i asistiramo jedan drugome. Naravno, ipak je najvažnije da tim pobedi, a ne ko će postići gol – zaključio je Gomeš.

Karte od ponedeljka u prodaji

Karte za 159. večiti derbi moći će od ponedeljka da se kupe na blagajni stadiona „Rajko Mitić“. Cene karata za severnu i južnu tribinu su 500 dinara, za istočnu 1.000, a za zapadnu 1.200.