Stanojević: Pretukli me oni koji imaju zaštitu državne vlasti (VIDEO, FOTO) 1Foto: TW/ #1od5miliona @STOPkrvavim

Jedan od organizatora protesta u Knjaževcu Dalibor Stanojević, koji je pretučen u tom gradu, obratio se večeras učesnicima skupa „Jedan od pet miliona“ u Beogradu, navodeći da su ga pretukli oni koji „imaju zaštitu državne vlasti“. 

„Nisu me uplašili, ni mene ni vas, ni sve hrabre ljude koji širom Srbije protestuju protiv kriminalne vlasti“, kazao je Stanojević, koji ima vidne povrede glave, na protestu ispred Terazijske česme.

On je kazao da će vlast morati da odgovara za „sve razbijene glave, zapaljene kuće, krvave košulje“, podižući svoju okrvavljenu košulju kako bi je okupljeni videli.

Profesorka Filološkog fakulteta u Beogradu Biljana Stojković najavila je da će u ponedeljak ili utorak biti organizovano potpisivanje žalbe na odluku kojom je doktorat Siniše Malog prihvaćen kao originalan.

„Biće stotine nas koji će stati iza ovoga“, kazala je profesorka i ocenila da „svi znaju da je doktorat Siniše Malog plagijat bar 30 odsto“.

Ona je pozvala sve profesore da dignu glas protiv takvih i sličnih dešavanja.

Novinar Nenad Kulačin je ocenio da protesti ne smeju da se ugase „kakvi god bili“, jer po njegovim rečima, pritisak na vlast mora biti stalan dok se ne dobiju slobodni mediji i fer izbori.

„Ako stanu protesti, prvorođeni će doživotno vladati“, kazao je Kulačin.

On je poručio opoziciji da „devojka ne može da bude malo trudna“ i da zato mora jasno da se opredeli da li bojkotuje rad Skupštine Srbije ili ne, posebno s obzirom na sednicu parlamenta o Kosovu i Metohiji na kojoj će 27. maja govoriti i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Posle obraćanja kod Terazijske česme, učesnici skupa krenuli su u šetnju centralnim gradskim ulicama.

Na čelu kolone od nekoliko hiljada građana, nošen je veliki transparent „Stop krvavim košuljama“, jer su protesti počeli posle prebijanja Borka Stefanovića pre pola godine, i „Jedan od pet miliona“.

Građani su prošli  pored „institucija iluzija“, brojnih medija gde su protestvovali jer ti mediji „nisu rekli ne cenzuri i šire dezinformacije“.

Protestvovalo se kod medijskih kuća – Informera, Politike, Radio televizije Srbije, Večernjih novosti, kod sedišta REM.

„Ua svakom ko ne sme da kaže ne cenzuri“, čulo se sa razglasa koji prati učesnike protestne šetnje.

Protestna šetnja završena je dolaskom u Slobodnu zonu, formiranu nedaleko od zgrade Predsedništva, u kojoj je danas otvoren Muzej naprednjačkog realizma sa nizom eksponata kao, kako je objašnjeno, prepoznatvljivog obeležja vlasti.

U ovom muzeju su, između ostalog, postavljene „Fantomke iz Sava male“, „Članske karte Maje Gojković“, „Botovski sendviči“.

Neposredno pre ulaska u Slobodnu zonu zastalo se kod zdanja Skupštine Srbije gde je organizator rekao da u njoj nema slobodnog dijaloga.

„Takav dijalog je moguć u Slobodnoj zoni“, poručeno je uz poziv građanima da dođu u nju i slušaju Dnevnike slobodne Srbije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari