Aleksandra Krunić stala u prvom kolu Vimbldona 1Foto: EPA-EFE/WU HONG

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije prošla u drugo kolo Vimbldona.

Ona je stala na samom početku turnira pošto je doživela poraz u prvom kolu od Sorane Kirstee.

Rumunka je bila bolja sa 2:0 u setovima, 7:6(5), 7:6(1), a meč je trajao skoro dva sata.

Srpska teniserka nema za čim da žali, prikazala je možda svoj najbolji tenis ovog proleća.

Kad god bi se rumunska teniserka rezultatski odmakla, Krunićeva je imala odgovor.

Oba seta su otišla u taj-brejk, a tamo je ipak presudilo iskustvo 32. nositeljke na turniru.

U prvom setu Kirstea je imala 5:2, ali se borbena Krunićeva izborila za taj brejk koji je izgubila 7:5.

U drugom delu meča viđen je sličan razvoj situacije, s tim da u drugom taj-brejku Krunićeva nije imala nikakve šanse.