Borusija Dortmund deklasirala Augzburg, Štutgart slavio protiv Bajerna u derbiju kola 1Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas na svom terenu Augzburg sa 5:1 (4:1), u meču 32. kola nemačke Bundeslige.

Strelci za Borusiju bili su Jusufa Mukoko u četvrtom i 29, Doniel Malen u 20, Marko Rojs u 34. i Feliks Nmeča u 64. minutu.

Gol za Augzburg postigao je Ruben Vargas u 32. minutu.

Borusija je peta sa 60 poena, a Augzburg je na 10. mestu sa 39 bodova.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Majncu, dok će Augzbzrg dočekati Štutgart.

U istom terminu, Štutgart je kao domaćin pobedio minhenski Bajern sa 3:1 (1:1).

Poveo je Štutgart u 29. minutu golom Leonidisa Sterigua, a Bajern je izjednačio pogotkom Hari Kejna u 37. minutu.

Pobedu Štutgartu doneli su pogocima Jeon Vu-Čeon u 83. i Silas u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Štutgart je treći sa 67 bodova, a Bajern je drugi sa dva boda više.

Bajern će u narednom kolu dočekati Volfsburg.

U ostalim mečevima, Verder i Borusija Menhengladbah su u Bremenu odigrali nerešeno 2:2 (1:1), dok je Volfsburg na svom terenu pobedio Darmštat sa 3:0 (2:0).