Brukanje mlade reprezentacije u "kolevci fudbala": Engleska - Srbija 9:1 u Notingemu 1Foto: FSS

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije je doživela brodolom protiv Engleza u Notingemu u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se kroz dve godine igra u Sloveniji.

Povela je golom Zvezdinig napadača Vladimira Lučića u 27. minutu, ali je zatim u mreži golmana Veljka Ilića, koji brani za TSC, završilo devet lopti, a prve tri do poluvremena.

Engleske nade, koje su u svom uzrastu pre tri meseca postale prvaci Evrope, pošto su u finalu u Bataumiju savladale Špance s 1:0, davale su golove u 38, 41, 45+7, 53, 59, 63, 87 (autogol Luke Subotića), 89. i 90. minutu. Imali su tri dvostruka strelca.

Srbija, koja je u prvom kolu u Staroj Pazovi savladala Azerbejdžan s 2:0, ostaje u Ujedinjenom Kraljevstvu. U ponedeljak je u trećem kolu gost Severne Irske (20 časova).

U ovom kolu Severni Irci su pobedili u Azerbejdžanu s 1:0, a Ukrajina je kao gost savladala Luksemburg s 3:0.

Tabela: Engleska 6, Severna Irska 6, Ukrajina 6, Srbija 3, Luksemburg 3, Azerbejdžan bez bodova.

Na šampionat neposredno ide pobednik grupe, a drugoplasirani će u doigravanje.