Crvena zvezda u Ligi Evropa 1Foto: BETAPHOTO/DRAGAN KARADAREVIC/DS)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evropa, pošto su večeras u Nikoziji pobedili jermenski Ararat sa 2:1 u poslednjem kolu kvalifikacija.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Katai u 45. i Dijego Falćineli u 60. minutu, dok je jedini gol za Ararat postigao Mailson Lima u 72. minutu.

Crveno-beli će tako i četvrtu godinu zaredom igrati u grupnoj fazi evropskog takmičenja, a protivnike će saznati sutra za kada je zakazan žreb.

Izabranici Dejana Stankovića su u prvom poluvremenu imali dve dobre prilike, preko Marka Ivanića i Kataija, ali ih nisu iskoristili pa se za gol čekalo do samog finiša prvog dela igre.

Katai je u 45. minutu uzeo loptu, prošao trojicu igrača Ararata i u padu savladao Čupića za 1:0.

Zvezda je u 60. minutu duplirala prednost kada je Falćineli, nakon centaršuta Ivanića, glavom pogodio mrežu jermenskog tima.

Ararat se nije predavao, pa je u 72. minutu smanjio na 2:1. Posle promašaja Falćinelija „sevnuo“ je kontranapad Ararata koji je Lima završio golom.

Takmičenje u grupnoj fazi Lige Evropa počinje 22. oktobra.