Čukarički završio evropski put, Hamarbi ubedljiv u revanšu 1Foto: BETAPHOTO/FK CUKARICKI/MO

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su danas u Stokholmu izgubili od Hamarbija sa ubedljivih 5:1, u revanš meču trećeg kola kvalifikacija.

Ekipa s Banovog brda je u prvom meču, odigranom pre nedelju dana u Beogradu, slavila sa 3:1, ali je u revanšu Hamabri od početka do kraja meča imao inicijativu i kontrolisao dešavanja na terenu.

Već posle prvih 45 minuta Hamarbi je stigao do tri gola prednosti, a strelci su bili Mohamed Žeaze u 12, Astrit Selmani u 26. i Bjorn Paulsen u 44. minutu.

Nadu Čukaričkom vratio je Ibrahima Ndiaje pogotkom u 64. minutu, ali je ona kratko trajala, pošto je posle samo tri minuta Viliot Svedberg vratio ukupnu prednost na stranu švedskog tima.

Konačan rezultat postavio je Selmani u 72. minutu svojim drugim golom na utakmici.

Hamabri će u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija igrati sa pobednikom iz dvomeča Ujpešt – Bazel.