Denver na Minesotine trojke u poslednjem minutu izdržao preko slobodnih bacanja 1Foto: AP/Abbie Parr

Šampion NBA Denver vraća se kući s tri pobede u četiri uzastopne utakmice u gostima, umalo i sa sve četiri da ga u Dalasu nije pokopao levi horog u poslednjoj sekundi.

Na meču pred povratak u Kolorado u Mineapolisu je sa 115:112 savladana Minesota, koja se odupirala bez  povređenih Karl-Entonija Taunsa i Rudija Gobera, dva svoja važna igrača.

Odluka je pala u poslednjem minutu koji je počeo pogotkom Nikole Jokića za Denverovo vođstvo sa 109:103.

Prethodno je postigao i dragocenu trojku (107:99).

Domaćinu je ostalo da se u curenju vremena oslanja na pokušaje za tri poena. I pogodio je sve tri trojke, ali su gosti izdržali nalete jer su od osam slobodnih bacanja realizovali šest.

Jedno neiskorišćeno bilo je Jokićevo, koji je s 35 poena bio najefikasniji na meču (11-18 za dva, 3-4 za tri, 4-6 penali). Imao je i 16 skokova i samo dve asistencije, što je retkost u njegovoj domišljatoj igri.

Pratio ga je Majkl Porter Džunior, koji je u poslednjoj četvrtini dao pola od svojih 26 poena.

Entoni Edvards u poslednjoj sekundi nije uspeo da se izbori za produžetak.

Denver, koji drži čelo Zapadne konferencije, u sledećoj utakmici dočekuje Njujork.